کاربردهای سيب زمينی

تورنتو ::در هر سال بطور متوسط ۱۵ نفر در خيابانهای شهر تورنتو بدليل سرمای شديد هوا جان خود را از دست ميدهند.معمولا در اين فصل دمای هوا به ۴۰ درجه سانتيگراد زير صفر ميرسد. به همين دليل يک موسسه خيريه اقدام به توزيع سيب زمينی داغ ميان افراد بی خانمان تورنتو کرده است .بر اساس تحقيقی که انجام شده  با چند سيب زمينی می توان يک کيسه خواب را به مدت ۵ ساعت گرم نگه داشت و يک سيب زمينی داغ قادر است مدت يک ساعت يکی از جيبهای شلوار را گرم نگه دارد. به همين دليل هر روز ميان افراد بی خانمان تورنتو سيب زمينی توزيع می شود تا با قرار دادن آنها در کيسه خواب و جيب خود از گرمای آن بهره مند شوند و پس از سرد شدن سيب زمينی آن را ميل کنند!

اين خبر در روزنامه همشهری امروز به چاپ رسيده که اميدوارم صحت و سقم آن را دوستان تورنتويی تاييد يا رد کنند

ولی با خودم گفتم اونجا اقلا کسی هست که سيب زمينی برای اين افراد توزيع کنه ولی اينجا تو خيابانهای شهر تهران چه بسيارند متکديانی که شايد شبها جا برای خواب داشته باشند ولی در طول روز زنانی بچه بغل روی اسفالت سرد پياده روها به گدايی می نشينند که نمی دانم چطوری خودشونو گرم ميکنند.02.gif 

/ 1 نظر / 8 بازدید
بهداد

سلام به آبجی ، اون وقت ميگن سيب زمينی به درد نخوره . ميگم خيلی کانادائی می نويسی ها . راستی امروز نتيجه اون بحث معلوم ميشه . به بلاگ سر بزن اولين عکس را ببين . سلام ويژه به فلفلی عزيز ودوست داشتنيم نيز بفرست . بگو تا آخر هفته می رسه مطلب دوم .