این روزها

  مدارس هفته دیگه تعطیل میشه و من هم مثل همه مادرها دغدغه این رو دارم که بچه ها رو چکار کنم و چطوری وقتشونو پر کنم .فعلا که اسم هر دو رو کلاس شنا نوشتم که از هفته دیگه شروع میشه ...دوچرخه مانا کوچیکش شده و دلش دوچرخه کوهستان میخواد ...از اون طرف ویانا هم خیز برداشته که منم دوچرخه ام کوچیکه و دوچرخه کوهستان میخوام . که البته براش هنوز زوده ...به همین خاطر هنوز برای مانا هم نخریدیم ....ولی امروز کلی با ویانا صحبت کردم و بهش پیشنهاد باج !!! دادم تا بلاخره راضی شد که ما برای مانا دوچرخه جدید بخریم و برای دوچرخه اون هم سبد و زنگ و مخلفات !!!

چند وقته بچه ها از ما تبلت و آی پد خواستند که ما مخالف بودیم ....راست هم میگفتند همه بچه های دور و برمون دارند ولی با وجود اینکه پدر و مادرها میگفتند که ما بهشون تایم میدیم و کنترلشون میکنیم ولی میدیدم که از اون برای ساکت کردن بچه استفاده میشه و متاسفانه اغلب تو مهمونی ها بچه هاشون با تبلت سرگرم بودند ..من این رو دوست ندارم ... تو مهمونی بچه ها باید با همدیگه بازی میکردند نه اینکه یه تبلت دستشون باشه و حتی گاهی نوبتی باهاش بازی کنند ( یه بار که یکی از دوستانمون اومدند خونه مون مهمونی وقتی در رو به روشون باز کردیم ، پسر دهساله شون حتی سرش رو از روی تبلت بلند نکرد که به ما سلام کنه و همونطوری شروع کرد به درآوردن کفشش.....در طول مدتی هم که خونه ما بودند همه اش سرش تو تبلت بود ..مادرش میگفت : آخه اینجا همبازی نداره برای همین تبلت آورده !!!)... تا جایی که میتونستم خریدش رو عقب انداختم .البته بهشون از قبل قول تابستان رو داده بودم و برای تولدشون ....حالا احتمالا قبل از تولد صاحب تبلت خواهند شد ولی اون هم به شرطها و شروطها !!!

/ 3 نظر / 23 بازدید
m0

هیچ کاری اضافه انجام دادنش خوب نیست حتی عبادت. اما نیازهای روز را نمی توان غقب انداخت . مهم فرهنگ استفاده از هر وسیله و تکنولوژی موجود است .که جرا و چگونه و چه موقع در کجا و به چه میزانی ؟

ویدا

مهری جون وقتی همه دارن نمیشه از بچه توقع داشت که متوجه بشه . اما نگرانی های تو رو هم درک میکنم من خودم با خریدن وسایل جدید زیاد موافق نیستم اما بدلیل اینکه میخوام بچه ها یاد بگیرن هر چه میخوان قرار نیست داشته باشن چون یه وقت هایی ممکنه آدم توانایی خرید نداشته باشه . دوست دارم بچه ها بتونن با هر شرایطی کنار بیان . حالا گذشته از این حرف ها پیشاپیش تولدشون مبارک.[گل]

رها

درکت میکنم ، بچه ها در سنی هستن که تفاوت بین ضرورت و عدم ضرورت رو درک نمیکنن و در عین حال دائم دست دیگران میبینن و توقع میکنن . سخته که آدم تصمیم بگیره چه کاری صلاحه انجام بده . تا وقتی به سنی برسن که درک کنن چرا فلان آیتم رو ندارن این دغدغۀ لحظه به لحظه دست از سر توی طفلک برنمیداره . بدبختی ، این لوازم هم ثانیه ای رشد و تغییر میکنن . موبایلها و تبلت ها و گیم ها و ..... حتی امروز به فردا ثابت نمیمونن . دوستی دارم که فلسفه اش خرید همه چیز برای پسرشه ، میگه هر ماه دارم یه آیتم میخرم چون قبلیها به سرعت از دور خارج و قدیمی میشن و تازه های پیشرفته تر به بازار میاد . به هر حال به قول خودت خدا صبرت بده خواهر .