فیلم های قدیمی

دنبال یه عکس قدیمی بودم .از اونجایی که آلبومهامون رو نیاوردیم و قدمت دوربین دیجیتال و فیلم و عکسهای دیجیتالمون به 12 سال پیش برمیگرده رفتم همه آلبومهای سی دی و دی وی دی رو آوردم و یکی یکی گذاشتم .....وای که چقدر خاطره برامون زنده شد ... چقدر برای بچه ها جالب بود ... فیلم عقد و عروسی و حنابندون و پاتختی ..... به دنیا اومدن بچه ها و تولدهاشون ....تمام تولدها و سالگرد ازدواج ها و شب های عاشورا پای دیگ حلیم و....مهمونیهای خانوادگی و شیرین کاری بچه ها ایکه خواهرزاده و برادرزاده هام اون موقع چقدر کوچک بودند و حالا ماشالله همه شون یا دانشجو هستند و یا فارغ التحصیل شدند.... تو هیچکدوم از این فیلم ها که گذاشتم بچه ها نبودند ( همه مربوط به قبل از دنیا اومدن اونها بود ) کلی ویانا غر زده که اه چرا منو اینجا نبردین .. چرا بدون ما رفتین ...

لابلای این فیلمها یه فیلم ناب هم دیدم ... ده سال پیش ( اردیبهشت 83) با همکلاسیهای دانشگاهمون قرار گذاشتیم موزه تماشاگه زمان .. اونها که ازدواج کرده بودند با همسرهاشون اومدند توی رستورانش غذا خوردیم و نشستیم کلی از خاطرات دانشجویی گفتیم .( قبلا هم توی وبلاگ از اونروز نوشتم ) خاطرات پسرها که خیلی جالب و شنیدنی بود ...شیطنت هایی که کرده بودند و یکی یکی رو میکردند..خلاصه بعد از دهسال دوباره دیدن اون فیلم خالی از لطف نبود .مخصوصا که تو ایام عید با چند تاشون هم صحبت کرده بودم که دور هم جمع شده بودند و از ایران بهم زنگ زدند و باهاشون صوتی و تصویری عید دیدنی کردم .....به امید روزی که دوباره با هم جمع بشیم .

یه فیلم داشتیم از یه مسابقه صندلی که برادرم و فلفلی توش شرکت کرده بودند و همراه موزیک دنبال صندلی بودند ...آی خندیدیم ...آی خندیدیم .

ولی یه چیزی هم منو حسابی به فکر انداخته و اون اینکه فهمیدم چقدر پیر شدم ...یعنی توی دهسال آدم اینقدر عوض میشه ؟

/ 5 نظر / 23 بازدید
ERNEST

آره پیری خیلی زودتر از اون چیزی که فکر می کنی از راه می رسه تا چشم بهم بزنی ! وفقط عکسها می مونن و خاطره هایی که فقط حسرت در پی دارن و بس ... !

ERNEST

بهرحال مهری خانوم مرسی که خاطراتتون رو مطرح کردین

کیت

وای چقد نوستالوژیکه نه؟! ،،،،،، خیلز سخته به گذشته فک کردن و برگشتن....

مصی

آخی راست میگی خیلی مزه میده....چه حس خوبی داره.

مینا

نگو پیر میشم . (خانمها که پیر نمیشن !!!!!!) بگو چقدر رشد کردم .در همه زمینه ها به اون تکاملی که میخواستم رسیدی . میخواستم تو زمینه فرهنگی و علمی و هنری .... وحتی خونه داری و بچه داری رشد کنم که الحمداله می بینم که به نتایج قابل قبولی رسیده ام و هنوز هم جای رشد دارم . من اینارو که میگم دیگه به پیری فکر نمیکنم .