زلزله در بم

ارگ بم از مراکز مهم توريستی ايران است.که در حدود 1000 کيلومتری جنوب شرقی تهران واقع است .و امروز شاهد اجساد زير خاک مانده بيشماری است.......

مقامات ايران می گويند که در زلزله بم دست کم 20 هزار نفر جان باخته اند. رئيس جمهوری ايران خواستار امداد جهانی شده است.به گفته استادار کرمان دو بيمارستان شهر بم بکلی از بين رفته است و ارگ باستانی بم نيز تخريب شده است.

بازماندگان حادثه از سويی نگران خويشاوندان بيمار و مجروح خود هستند که به دليل کمبود امکانات و حجم بالای مجروحان از رسيدگی لازم برخوردار نمی شوند و از سوی ديگر بايد با سرمای کويری در طول شب دست و پنجه نرم کنند.

تعداد بی شمار قربانيان خطر تعفن اجساد و آلودگی شهر را نيز افزايش داده است.

واقعا تاسف باره وقوع چنين زمين لرزه ا ی و دريغ از يک پيش بينی حتی جزئی !!!!!!

                          ------------------------------------------------------

                                     و حالا يه خاطره خوب!!!

امروز صبح که تقويمم رو ورق زدم يه قطعه کاغذ که فال حافظه ، بهش الصاق شده بود.يادم افتاد که دو سال پيش در چنين روزی ، اوايل آشنايی من و فلفلی بود، با هم رفتيم تله کابين توچال ، خيلی خوش گذشت برف ميومد سرد بود ، لرزيديم ، برف بازی کرديم .....جای همه خالی بود!!!!

تو راه برگشت يه بچه ای همون پايين کوه داشت فال حافظ ميفروخت که جلومون سبز شد و  ما هم يکی برداشتيم فال اون روز ما اين بود:

 رواق منظر چشم من آشيانه تست               کرم نما و فرود آی که خانه خانه تست

دلت به وصل گل ای بلبل صبا خوش باد          که در چمن همه گلبانگ آشيانه تست 

من روش تاريخ زدم  و فلفلی هم نوشت :

             تو را در باد می بينم                       تو را با خورشيد می بينم

         تو را هر دم نسيمی می بينم که نوازشم ميکند

                   تو را نوری می بينم که گرمم ميکند.......

                      ----------------------------------------------------

                               باز هم عروسی

ما ديشب و پريشب رفتيم عروسی خيلی خوش گذشت.از اون عروسيهايی که توش مراسم سنتی هم رعايت شده بود ، مراسم حنابندان ، ايستادن ساقدوش و سولدوش(bestman  in english ) در دو طرف داماد........

/ 4 نظر / 7 بازدید
امير حسين

و زمين بر ادميان لحظه ای قضب نمود و بسياری را به کام مرگ کشيد .... بيايد در کنار هم بار ديگر به کلمه انسانيت معنايی دوباره ببخشيم ... ۷ دی روز انسانيت (قرار وبلاگي برايه کمک به هم وطنان زلزله زده).... اميدوارم شما رو هم در ای ن قرار ملاقات کنيم

Hentaneh

سلام به آبجی و شوهر آبجی عزيزم ، من آمدم خوشحال و خندان اما نشد ديگه به خاطر زلزله !!! تازه از خرمشهر اومدم با صحنه های ديشب ياد اون روزای خودمون افتادم که بدتر از اين بوديم . خدا بهشون صبر بده . در ضمن غضب درست است و نه قضب !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟ فارسی را پاس بداريم .

s.o.s

سلام خيلی خوبه که از اول آشنايی انقدر صميمی بودين:)

friend

سلام خيلی خوبه که روزای اول آشنايی تون انقدر صميمی بودين:)