سیزده بدر

سیزده ما با چند روز تاخیر یکشنبه بدر شد !!! روز یکشنبه هوا افتابی و گرم و...خلاصه جون میداد برای یه پیک نیک درست و حسابی که با حدود 9 خانواده تو یه جای خیلی خوب و با صفا برگزار شد..... از همه مهمتر که یه دوست خیلی خوب و قدیمی رو بعد از 4 سال دیدم ...ازش بیخبر نبودم و هر از گاهی تلفنی با هم صحبت میکردیم ولی خوب دیدنشون اونجا خالی از لطف نبود. از اونجایی که به هوای تورنتو هیچ اعتباری نیست، کلی برای بچه ها و خودمون لباس گرم برداشتیم ولی خدا رو شکر لازم نشد ...ولی الان دو روزه که بارون میاد مثل چی !!! هوا هم یه کوچولو سرد شده ....

--------------------------------

دیروز تو مدرسه بچه ها Dance a Thon داشتند .یه برنامه ایه بیشتر به منظور جمع اوری کمک ( همون صدقه) .میگن هر بچه ای باید حداقل 2 دلار بیاره تا توی این برنامه شرکت کنه ... هر چه بیشتر هم بهتر ... هر بچه ای هم که بیشترین مبلغ کمک رو آورده باشه از هر کلاس ، یک جایزه هم به اون تعلق میگیره .... خلاصه گفته بودن که با تم Beach باشه ..یعنی لباس پوشیدنشون طوری باشه که برای ساحل رفتن میپوشند ...حالا ما هنوز لباس زمستونی ها رو جمع نکردیم ، لباس ساحلی هم باید جور میکردیم ....مانا که خودش یه تاپ و یه دامن انتخاب کرد و کلاه و عینک آفتابی برداشت و سریع حاضر شد ولی ...............ویانا ...همه آبا و اجداد منو آورد جلوی چشمم تا بلاخره یکی رو انتخاب کرد ... هر چی بهش میدادم میگفت نمیخواهم این بده ... این بچگانه است ...اون یکی فلانه ... اصلا روی یکی از لباسهاش نوشته شده بود SUNSET BEACH  از اول هم اونو یکی در میون تو لباسها میذاشتم جلوش و میگفت نه .... خلاصه بعد از کلی دعوا  همون رو برداشت و با عینک و کلاه رفت ... ولی من حسابی عصبانی بودم ...یعنی چی که هر هفته میگن با یه شکل و یه لباس بیایید مدرسه !!!! البته هیچ اجباری توش نیست ولی بچه های من انگار که آیه نازل شده باید دقیقا همون کار رو بکنند !!!

بعداز ظهر برگشتند خونه می پرسم که چطور بود ؟ همه لباس کنار دریا پوشیده بودند ؟ معلوم شد نصف بیشتر بچه ها نپوشیده بودند ....بعد هر کدوم از کیفشون یه نت درآوردند که چهارشنبه روز ملی مبارزه با بولینگ است ( همون آزار و اذیت روحی و جسمی و سربه سر گذاشته شدن بچه ها از جانب بچه های بزرگتر .....) و همه در آنروز باید لباس صورتی بپوشند حتی پسرها !!!!!!!!! بعد هم توی اون برگه توضیح داده شده بود که چند سال پیش وقتی پسری لباس صورتی میپوشه و یه عده مسخره اش میکنند این کمپین راه افتاده و بعد از اون هر سال در چنین روزی همه لباس صورتی می پوشند ....... خوب خدا رو شکر با این یکی مشکلی نداریم چون بیشتر لباس هاشون صورتی است .

/ 1 نظر / 28 بازدید
مصي

من قبلن نمي دونستم چرا صورتي مي پوشن وقتي در مودرش خوندم خوشم اومد.