حقیقت تلخ - کلاس بافتنی

 هر از گاهی میرم جیم و یه کم ورزش میکنم ...یه کم که میگم در حد 15-20 دقیقه است . هی هم چشمم به شماره های روی تردمیل است که یا میزان کالری به 100 برسه یا زمانش 15 دقیقه بشه و بیام پایین ..... به همه هم میگفتم من هر دفعه صد کالری میسوزونم !!!! امروز که رفتم رو تردمیل از سر بیکاری داشتم دقیقتر به صفحه اش نگاه میکردم دیدم اون عددی که برای کالری نشون میده cal/hr  است یعنی میزان کالری سوزونده شده در یکساعت ...یعنی من تو یه ربع حدود 25 تا می سوزوندم !!!! همه اش قیافه دوستی میاد جلوی چشمم که بهش گفتم صد تا میسوزونم ، ابرویی بالا انداخت و گفت : صد کالری ؟ اونم تو یک ربع !!!!.... حالا حتما پیش خودش فکر میکنه که من چه لافی میزنم ...باید در اولین فرصت بهش بگم .

-------------------------------------

مانا رو نوشتم کلاس بافتنی !!!

هر وقت من میومدم یه چیزی ببافم سر ذوق میومد و میگفت بیا به منم یاد بده ..یه کم یاد میدادم ولی از اونجاییکه باید می نشستم پیشش و حوصله به خرج میدادم تا اون با سرعت لاک پشتی  دو رج ببافه و منم حوصله ام نمیگرفت و همیشه آخرش به دعوا ختم میشد ، نوشتمش کلاس .

دیروز اولین جلسه کلاسش بود. کلاس یک ساعت بود و همونجا بهشون میل بافتنی های بچگانه و کاموا هم میدادند. پنج دقیقه آخر کلاس رفتم و از پشت شیشه نگاهشون کردم ...5-6 تا بچه بودند و چهار تا خانوم مسن و با حوصله .... هر کدوم بغلدست یکی از بچه ها نشسته بود و بهش یاد میداد.....

مانا که میگفت شاید یه ده باری بافتم و شکافتم و خانومه از اول دوباره توضیح داد ...بعد از یکساعت هم که اومد تونسته بود سه رج 12 دانه ای رو ببافه ... خدا خیرشون بده ..کاری که من مادر هیچوقت حوصله ام نگرفت بشینم سرش رو به بچه یاد دادند و چقدر هم خوشحال بود.

/ 6 نظر / 28 بازدید
شيدا

سلام از وبلاگت خيلي خوشم اومد به منم سر بزن و آدرس وبلاگتو واسم بزار تا بتونم هر روز من و بقيه بازديد کنندگان بهت سر بزنيم محلي که وبلاگتو ثبت ميکني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان ايران است و فوق العاده پر بازديد.حتما بيا و لينکتو ثبت کن .مرسي.

قلم سرخ

وبلاگ خیلی قدیمی هست خوشبختم از اشنایت به من هم سر بزن قلم سرخ http://sun1360.persianblog.ir/

مصی

اتفاقا می تونستی تو ربع ساعت خیلی بیشتر از صد کالری بسوزونی حتی.بستگی به سرعتش داره وقتی بدوی می تونی کالری زیادی بسوزونی ربطی به زمانش نداره. چه کار خوبی کردی.خودش خیلی علاقه داره به همه کارهای هنری... واقعا بافتنی از اون کارهاس که باید حوصله داشته باشی برای آموزشش.

آذر

مامان من هم یاد نگار داد و نگار یک کیف بافت و کلی حال کرد بچه ها باید این جور کارها را بلد باشند حتی اگه در حد یک دگمه دوختن باشه

زهره

سلام امبدوارم خوب و خوش باشید . امشب واسه اولین بار به وب شما اومدم و چه قدر از نوشته های صادقانه تون لذت بردم البته نتونستم هنوز تمام صفحات رو بخونم . ادرس وب تون رو از سایت بریم بازی یافتم . من با اجازه شما رو لینک میکنم [خجالت]

رها

پس دخمل تو هم بافتنی دوست داره ؟ شادان هم با دوستهاش یه گروه هستن که دور هم میشینن و هر کی هر نقش تازه ای یاد گرفته به باقی یاد میده . برای خودشون اسم هم گذاشتن ، باند KGB :) خلاصه شدۀ Knitting Granny Babes . امسال واسه من و آذین کفش روفرشی و شال و کلاههای خوشگل و گرم و نرم بافت دلم صفا کرد . دخمل تو هم بعد مدتی ازت سفارش میگیره :) خنده داره وقتی دوره به خونۀ ما میفته ، پیشو جشن میگیره ، اینها میبافن و پیشو بین گلوله های کاموا عربی میرقصه :)