جشن تولد

خوب بلاخره تولد هم برگزار شد و بچه ها خوشحال و خندان در کنار دوست هاشون یه روز خیلی خوب رو داشتند. امسال تم تولدشون دخترانه بود ...یعنی گفتند که هیچ پسری رو دعوت نکنیم و فقط دخترها باشند   ONLY GIRLS- NO BOYS   خلاصه من شرمنده بعضی دوستان شدم که پسر داشتند و هی باید ازشون عذرخواهی میکردم که دخترها اینطوری خواستند . حتی پسر همسایه بغلی مون که همکلاسی ماناست رو هم نذاشتند دعوت کنم ... منم کلی از مادرش عذرخواهی کردم و براشون کیک و سالاد الویه فرستادم ( به هر حال سر و صداو آهنگ رو میشنیدند و بد بود )

باری از روی دوش من برداشته شد و اونها هم دست از سر کچل بنده برداشتند و پروژه دهه شادی امسال هم برچیده شد.

 

   

  ممنون از همه کسانی که پیشمون بودند و این روز قشنگ رو قشنگتر کردند . خدا همه بچه ها رو حفظ کنه .

--------------------------

دوستی در مورد آوردن بذر گل و گیاه به کانادا سوال کردند...از نظر قانونی نمیتونند بیارند ولی بعضیها هم لابلای وسایلشون گذاشتند و آوردند و اتفاقی هم نیفتاده ....تا جایی که من میدونم دولت کانادا به شدت نگران افتادن آفت به مزارع است. برای همین هم جزو اطلاعات پروازهاش نوشته شده هیچ گونه گیاه یا بذر یا میوه ای نباید همراه مسافر باشه ...حتی در آخر پرواز قبل از رسیدن به کانادا یه برگه هایی به دست مسافرها داده میشه که توش اگه مورد گیاه یا بذر یا میوه دارند باید حتما اعلام کنند . اگر اعلام کنید که به محض رسیدن به فرودگاه چمدان های شما از بقیه جدا میشه و بذرها رو برمیدارند .... و اگه اعلام نکنید هم که دو حالت داره یا متوجه میشوند و از آنجایی که حقیقت گویی اینجا براشون خیلی اهمیت داره به شما به چشم کسی نگاه میشه که به دولت کانادا دروغ گفتید !!! و اگه متوجه نشوند هم که به سلامت !!

یکی از دوستان ما توی بارش چند تا دونه سیب ترش بعنوان سوغاتی برای دوستانش آورده بوده ...وقتی اونها توی صف چک شدن بودند ، سگ های پلیس که برای همین کار آموزش دیده اند بطرف اونها میان و دور و بر چمدان های اونها بو میکشند ، اونها رو از صف خارج میکنند و همه چمدان هاشون بلا استثنا بازدید میشه ( مسافری هم که از ایران به کانادا میاد معمولا چمدانهاش مثل کمد آقای ووپی میمونه وقتی درش باز بشه دیگه جمع کردنش کار حضرت فیله !!!)

خود من پارسال که برمیگشتم خواهرم انارهای درشتی که مال باغشون بود رو آورده بود و اصرار داشت که باید برای همسرم بیارم . قبول نمیکردم .بلاخره راضی شدم که فقط یک دونه !!! توی کوله پشتی ام بذارم و در طول سفر همراه خودم باشه که اگه گیر دادن بگم برای خوردن بچه هام توی راه آورده ام . خلاصه گیت رو رد کردیم و از سگهای پلیس هم خبری نبود و.... اومدیم خونه ...فکر میکنید چی دیدم ؟ 5 تا دونه انار درشت که هر کدوم کمتر از یک کیلو نبود توی کوله پشتی من جاسازی شده بود !!! به خیر گذشت ولی ما که کلی با اون انارها حال کردیم .

البته بگم که اینجا بذر همه نوع گیاهی به راحتی در دسترس است و چه بسا اگه از همینجا خریداری بشه با آب و هوای اینجا بیشتر سازگار باشه و بهتر جواب بده .. چون خودم کار کاشت و داشت و برداشت انجام ندادم بیشتر از این نمیتونم کمکی بکنم .

/ 7 نظر / 38 بازدید
سحر

انشا... که همیشه سالم و سلامت و خوشبخت زندگی کنید.موفق باشید.....

فریبا

مهری جان مجددن تولد گلهای زندگیتان مبارک باشد. شاهد جشن موففیت هاشون در تمام مراحل زندگی باشیم. اما اون انارها چطور زیر دستگاه ایران و ترکیه رد شدند و اجازه دادند بیارید توی هواپیما؟!

مهری

مژگان خانم عزیز به آدرسی که نوشته بودید براتون ایمیل زدم. میتونید از اون طریق با من در ارتباط باشید در پناه حق .

كيت

خسته نباشي عزيزمممم چه كيك بزرگيييييييي.... انشاله خدا نگهشون داره تورو هم براي اونا بسلامتيييي شاد و سلامت باشي

سارا

دخترای گل تولدتون مبارک و خوشا بحالتون با مامان گلتون.

رها

مهری جان تولد گلهای قشنگت مبارک . انشاالله سالهای سال زیر سایۀ پدر و مادر گرامی و نازنینشون خوش و سلامت زندگی میکنن . من هم چند بار با خودم بذر شاهی و تره آوردم ولی کسی ایرادی نگرفت و اصولاً هرگز نشده جمدون منو باز کنن . به نظرم میاد لابد رفتار یا قیافه و سر و وضع بعضیها به نظرشون مشکوک میاد که سخت میگیرن. تازگیها که دو بار شوهرم با دستگاههایی که تازه گذاشتن خودش کارت کشید و از سالن بازرسی رد شد و کار آسونتر هم شد . این بار یک کیسۀ بزرگ عناب آورده بود که من نگران بودم ازش بگیرن ولی راحت رد کرد . ولی خیلی وقته در مورد بذر من مدام از ای بی سفارش میدم و راحت دریافت میکنم .

ستاره تنهايي من

سلام رييس مبارك باشه تولد بچه ها ايشاءا... زير سايه پدر و مادر هزار ساله بشن .