روز والنتاين مبارکباد

در سال هاي بسيار دور در قرن سوم ميلادي شخصي به نام كلوديوس بر روم حكومت مي كرد. او ارتش بزرگي داشت وعلاقه زيادي به كشور گشايي داشت و از تمام مردان خواسته بود كه داوطلب نبرد در جنگ شوند، اما كسي اين كار را نكرد چون همه به همسر و خانواده خود علاقه مند بودند.
كلوديوس عصباني شد و فكر عجيبي به سرش زد، فكر كرد اگر مردان را از ازدواج كردن باز دارد ديگر دلبسته نخواهند شد و همه به ارتش او خواهند پيوست. پس كلوديوس ازدواج را در كشورش غير قانوني وممنوع كرد. در اين ميان كشيشي به نام سنت والنتين بود كه مانند بقيه مردم با اين قانون مخالف بود اوتصميم گرفت زوج هاي جوان را مخفيانه و با يك جشن كوچك به هم برساند. يك اتاق كوچك يك شمع عروس و داماد والنتين و مراسمي كه تماما در نجوا برگزار مي شد. تا اين كه يك شب آنها متوجه صداي پاي سربازان نشدند...

بله والنتين به زندان افتاد و قرار شد محاكمه شود اما مردم دسته دسته به ملاقات او ميرفتند تا بگويند كه آنها نيز مانند او به عشق ايمان دارند. يكي از ملاقات كنندگان هميشگي والنتين دختر نگهبان زندان بود كه توانسته بود هر روز با اجازه پدرش به ديدار او برود آنها گاه تا ساعت ها با هم صحبت مي كردند.تا اينكه روز 14 فوريه سال 269 ميلادي حكم والنتين صادر و او محكوم به مرگ شد. او با نامه كوتاهي از دختري كه هر روز به ملاقاتش مي رفت خداحافظي كرد ...

I Left my Friend a little note : thanking her for her friendship & her loyality .
I signed it : love form your valentine .

از آن سال به بعد روز 14  فوريه روز فرستادن پيام عشق است به كسي كه دوستش داريد و مي خواهيد عشق وعلاقه تان را به او ابراز كنيد و يا از او بخواهيد كه يار شما يا به قول والنتين و يا اصطلاحا شريك زندگيتان باشد. جمله معروف be my valentine  كه آن را شايد تا كنون ديده باشيد. البته در كشور هاي اروپايي اين روز مراسم جشن خاصي دارد.
شما نيز فرصت رااز دست ندهيد و اگر كسي را دوست داريد فقط يك جمله بگوييد: be my valentine  امروز روز valentine  است!)(25 بهمن)(يادت نره) ...


سنت والن تاين نام کشيشي است که در قرون نخست ميلادي زندگي مي‌کرده است. در زمان زندگي وي ايمان به مسيح و دين مسيح جرم بود و سن والن تاين در راه عشق و ايمان به مسيح تا پاي جان رفت و سرانجام در راه عشق به معبودش شهيد گرديد.
رفته رفته اين روز به روز موسوم به عشاق تبديل گشت و مرسوم است در اين روز تمام زوجها و کساني که در قلبشان عشقي پاک دارند به طريقي محبت و عشق خود را ابراز مي‌کنند.

dear Felfely  , with all my love    on Valentine' day

/ 2 نظر / 9 بازدید
بهداد

سلام آبجی مهری ، حداقل می گفتی کی اين ميلو برات فرستاده !!!!!!!؟؟ منم آدمم ها ازم يه جا اسم ببرين آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟ من اين هفته کلاسم به فلفلی بگو هفته ديگه ميشههههههههههههه ؟؟؟؟

Ramona

Ba salam va tabrik lotfan dar soorate emkan toole modate anjame mohajeratetoon ra begid azlahze shorooe ta amadane visa